+420 771 151 454
info@ekokaravan.cz

O projektu

Projekt Ekokaravan vznikl s těmito cíli:

  • navštěvovat nejrůznější akce pro veřejnost v ČR i v zahraničí
  • informovat o projektech českých organizací zaměřených na ochranu ohrožených druhů v Indonésii (ochrana kahau nosatých, mořských želv, outloň váhavý) a v Africe (antilop Derbyho a slona afrického)
  • předávat informace o projektech na ochranu evropské přírody zaměřených na péči o stanoviště s mizejícími druhy živočichů (jasoň červenooký, ještěrka zelená, dudek chocholatý) a rostlin  (orchideje typu vstavač kukačka ale i hořeček nahořklý a masožravá rosnatka okrouhlolistá) – více informací o projektech ZDE nebo ZDE

To vše v kombinaci s odpovědným přístupem k přírodě i lidem. 

Historie EKOKARAVANU

Myšlenka Ekokaravanu byla veřejnosti představena na konci ledna 2018 při příležitosti vypouštění divokých koní Na Plachtě v Hradci Králové.

Ekokaravan byl dále prezentován na Ekofestivalu v Nitře (15.-16.6.2018) a na akci v Zoo Olomouc (22.6.2018), kde české a slovenské zoo vyjádřily svůj zájem o využití služeb Ekokaravanu při různých akcích pro veřejnost konaných v jejich areálu.

V České televizi o něm padla zmínka v pořadu Nedej se! Bič na palmový olej a také v článku na Ekolistu – Vzácným opicím nosatým z Bornea má pomoci pojízdná výstava Ekokaravan.

V létě 2019 byl Ekokaravan připraven k výjezdu. Úvodní zatěžkávací zkouškou si prošel 27. července při Svatoanenských zahradních slavnostech aneb slavnosti bez bariér a následně 5. října při Svatohubertských slavnostech v Kuksu.